خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

شهر سوخته


  شهر سوخته کجاست ؟ این مردم کامیاب و دانا چه کسانی بودند ؟ اینان چرا و چگونه همگی یک شب در آتش سوختند ؟؟ مردم شهر سوخته در سه هزار سال پیش چگونه به این همه دانش و پیشترفت رسیده بودند ؟؟ آیا دانش آنان از بیرون کره زمین به آنها آموزش داده شده بود ؟؟

  آیا مردم شهر سوخته با هستی های کیهانی در رفت و آمد بوده اند ؟؟

  اینها پرسش های است که باستان شناسان در سالها پژوهش هنوز به آنها پاسخ نداده اند و نمی دانند مردم این شهر بزرگ و نوین و پیشترفته در ۵۰۰۰ سال پیش از کجا آمده بوده اند و چگونه به این همه دانش رسیده در یک شب همگی در آتش سوختند و نابود شدند ؟؟!!!!!!


  پژوهش زیر در باره شهر سوخته در زابل سیستان ، شهر دلیران و سرزمین رستم و سهراب است :

  شهر سوخته در کرانه ی رودخانه ی هیلمند و ۵۶ کیلومتری شهر باستانی زابل ، زادگاه رستم و پهلوانان نامی ایران زمین جای دارد . شهری که کارکرد بسیار با ارزشی در ایران باستان داشته است . این شهر در ۳۲۰۰ سال پیش از میلاد پایه گذاری شده و مردم آن در میان سال‌های ۳۲۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد در آن میزیسته اند . این سرزمین وشهر شگفت انگیز چیزی نزدیک ۴۵۰۰ سال پیش دو بار از جهت یک آتش سوزی بزرگ ، آنگونه بزرگ که نمی توانسته کار یورش تیره ای به این سرزمین باشد این شهر را از بین برده است . این آتش سوزی می تواند آتش سوزی های بزرگ ناشی از گرم شدن زمین ، یک جنگ ویرانگر ، و یا آذرخشی بزرگی بوده باشد که توانسته شبانه و در چند روز یک شهر را سراسر به خاکستر تبدیل کند .

   سیستان جایی است که توانست تا سده ها ویژگی مرد پروری خود را نگهداری کند و در سده های نزدیک جوانمردانی چون یعقوب لیث بپرورد .

  شهر سوخته  هم گاه با شهر سومر در میان رودان و تمدنهای هاراپا و موهنجودارو در شمال غربی پاکستان بوده است . بسیاری از باستان شناسان باور دارند که مردم این جا از همان نژاد سومر یا آنوناکی بوده اند که از سیاره ی نیبیرو به زمین آمده اند . مانندی تندیس های یافت شده با آنچه که در هاراپا و موهنجودارو وجود دارد این دیدگاه را پایدار می کند . افزون بر اینکه ابزارها و دانش پیشرفته ای که در شهر سوخته وجود دارد از شهری بزرگ و بازرگانی در ۶۰۰۰ سال پیش گذارش میدهد .

  بر مبنای یافته‌های باستان شناسان ، شهر سوخته ۱۵۱ هکتار پهنه دارد و ویرانه های آن نشان می‌‌دهد که این شهر دارای پنج بخش : نشیمنگاهی در شمال خاوری شهر سوخته ، بخش‌های میانه شهر ، بخش صنعتی ، و بخش بناهای یادمانی و گورستان است که به مانند تپه‌های پی در پی و چسبیده به هم میباشند و هشتاد هکتار شهر سوخته بخش نشیمنگاهی بوده است . در این شهر کارگاه های زرگری سفالسازی و به ویژه صنعت پیشرفته پارچه بافی بوده است . تاکنون ۱۲ گونه بافت پارچه یکرنگ و چند رنگ و کالب ماهیگیری در شهر سوخته به دست آمده و پیداست که مردم این شهر با استفاده از نیزارهای تالاب های پیرامون هامون سبد و بوریا می‌‌بافتند و از این نی‌ها برای درست کردن بام هم استفاده می‌‌کردند . شکار ماهی و بافت تورهای ماهیگیری نیز از دیگر کارهای مردمان شهر سوخته بوده است ..

  برآورد رفت و آمد مردم شهر سوخته با هستی های کیهانی و نوین :

  شمار کمی استخوان در شهر سوخته پیدا شده که سرها و اندام بدن آنها  هیچ مانندی به انسان ندارد و بیشتر مانند هستی های انسان نما می باشد . این استخوان ها سراسر با استخوان یک انسان گوناگونی دارد و درست مانند  نگارگری های کشیده شده از هستی های کیهانی است !!؟؟

  نژاد و زبان مردم شهر سوخته :

  با اینکه ۴۰۰۰۰  استخوان در گورستانهای این شهر پیدا شده هیچ کس نتوانسته نژاد مردمی که در آنجا  می زیستند را شناسایی کند .       

  همین نیز در شهرهای باستانی هاراپا و موهنجودارو وجود دارد بنابراین باستانشناسان را به این باور سو داده است که مردم شهر سوخته از همان نژاد ناشناس سومری بوده اند ، که به جاهای خوش آب و هوای زمین در کنار رودخانه های بزرگ کوچ می کردند و با یکدیگر تماس بازرگانی داشته اند . افزون بر این بدن بزرگ استخوان ها پس از پوسیده شدن در ۶۰۰۰ سال باز هم این باور را افزایش میدهد که پهلوانان بزرگ ایران باستان همچون گیو / گودرز / گرشاسب / سام و نریمان و رستم از همان نژاد بوده یا دورگه بوده اند .

  استخوانهای پیدا شده دارای قدی میان ۳ تا ۴ متر نیز هستند . یکی از بزرگترین اسکلت های پیدا شده در جهان در شهر سوخته پیدا شده که اسکلت یک مرد ۳۵  تا ۴۰ ساله است که پنج متر و بیست و یک سانتی متر قد داشته و این بلند ترین اسکلت دیده شده در روزگار باستان است .

  زبان مردم شهر سوخته و مردم بلوچستان و زابلستان باستان ، ناشناس مانده و کسی توانا به رمز گشایی نوشته ها و مهرهای پیدا شده نیست . ولی آنچه درست و پایدار است این است که زبان پهلوی و زبان اوستایی از زبان هایی بوده اند که به وسیله برخی تیره ها و دولت های باستان گفتار می شده و همچنان امروز به ما رسیده اند .


  بازرگانی :

  شهر سوخته ( ایران باستان )  به کشورهایی همچون سومر / هاراپا / موهمجودارو و مصر  ابزار صنعتی و جواهر و ابزار آذین میفرستاده .

  کیش مردم شهر سوخته :

  در تازه ترین کاوشها ساختمان یک نیایشگاه بسیار بسیار بزرگ پیدا شده است که به زودی پاسخ به این پرسش را خواهد داد .

  آب و فاضلاب :

  سراسر شهر سوخته دارای سامانه پیشرفته ای برای جا به جایی آب به خانه ها و همه شهر است ، جنس لوله ها از سفال ویژه ای است . چیزی که در تمدنهای بسیار پیشترفته مانند ایلامیها و هخامنشیان می بینیم .

  جایگاه :

  شهر سوخته در جایگاهی سراسر غیر زلزله خیز تا امروز ساخته شده ( درست مانند تمدن های سومر/ مصر و دره ی سند ) . از این جهت شهر سوخته خوانده می شود که دو بار سوخته ولی باز ساخته شده است و ناگهان بدون هیچ نشانی در ۴۱۰۰ سال پیش خالی شده است . درست هم گاه با ناپدید شدن تمدن های دره ی سند ( یعنی هاراپا و موهمجو دارو ) .

  بر پایه نبشته های آشور باستان این درست همان روزی است که آنوناکی ناگهان زمین را رها کردند . انگیزه این واگذاشتن ناگهانی در نسک های دوران کهن و باستان دگرگونی ناگهانی آب و هوای زمین از نمناکی به خشک بوده است . تمامی جاهایی که این تمدنها در آن به وجود آمده بود از جهت جا به جایی مدار زمین گرم و خشک شدند و این موجودها ( آنوناکی ) که برای زیست به جای بسیار سبز و نمناک نیاز داشته اند ، ناگهانی ناپدید می شوند اما انسانهای دو رگه که از آمیزش آنوناکی و مردم زمین به وجود آمده بودند در زمین ماندند که شاید همین مردم دولت های شهره و پادشاهان و پهلوانان را ایجاد می داده اند .

  شهر سوخته به جهت رمزها و رازهای بسیار بهشت باستان شناسان شناسایی شده و هر روز چیز تازه ای برای پیدا شدن دارد…اینان چه کسانی بودند ؟؟!!!

  پزشکی پیشرفته در شهر سوخته :

  یکی از شگفت ‌انگیزترین یافته‌‌های این شهر ، پیدایش نشانه‌های کهن‌ترین کرنت مغز ( جراحی مغز ) در شهر سوخته است در این کرنت مغز پزشکان آن دیار برای درمان بیماری هیدروسفالی بخشی از استخوان سر دختری دوازده یا سیزده ساله را که در ۴۸۰۰ سال پیشبه میزیسته برداشته اند و او را درمان کرده اند . و شگفت آنکه این دختر پس از این درمان مدت ها زندگی کرده است .

  پژوهش های اولیه نشان داده اند که چشم چپ زن تنومند در گور شماره ۶۷۰۵  مصنوعی بوده است . سن این زن که در۴۸۰۰ سل پیش زندگی میکرده میان ۲۵ تا ۳۰ سال برآورد شده است . بررسی بیشتر پزشکان نشان داد که زیر تاق ابروی این زن آثار آبسه و چرکی و جراحی داشته است . به جهت گاه زیادی که بخش زیرین چشم مصنوعی با پلک چشم در تماس بوده آثار ارگانیکی پلک چشم بر روی پروتز مصنوعی پیدا است . جنس این چشم مصنوعی یا پروتز هنوز پیدا نیست اما شاید از جنس قیر زیستی با آمیزش با یک جور چربی جانوری درست شده باشد . در روی این چشم مصنوعی همانند مویرگهای چشم زیستی انسان ریزترین مویرگها به وسیله مفتول‌‌هایی از زر به پهنا كمتر از نیم میلی‌متری ساخته شده‌اند . همچنین مردمك این چشم مانند یک لوزی است . و به وسیله دو سوراخ موازی به چشم این زن پیوند زده شده . به همراه اسکلت این زن شگفت شماری لوازم مانند : یک کیسه چرمی ، یک آینه مفرغی ، و شماری مهر های آذینی و شماری ظروف سفالی پیدا شده است . هنگام درگذشت این زن با استفاده از کربن چهارده و پژوهش آزمایشگاهی نزدیک ۳۰۰۰سال پیش از میلاد مسیح است .  دانش و پیشترفت و فن آوری این تیره کوچک در پنج هزار سال پیش آگونه نوین و امروزی بوده که باستانشناسان در دوران های جلوتر مانند دوران با شکوه هخامنشیان که ایرانیان به دانش های مانند پزشکی ، ستاره شناسی و دیگر دانش ها آشنایی داشتند ندیده اند . مانند کرنت بسیار ریز مغز یک دختر که بسیار جای اندیشه دارد !!! چرا که ما در دوران ساسانی که دانشگاه دانش پزشکی در جندی شاپور ( دزفول کنونی ) داشتیم همچین پیشرفتهایی در دانش پزشکی نکرده بودیم و گزارشاتی مبنی بر کرنت مغز و یا کرنت چشم و یا ساخت چشم مصنوعی نداشتیم . شگفت باستانشناسان از این جهت است که در ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد جراحی مغز و کار گذاشتن چشم مصنوعی انجام می شده است . کرنت مغز به این مانند هنوز در هیچ جایی از کره زمین با ساده ترین ابزارها و بدون اتاق کرنت دیده نشده است !!!

  برای خواندن دیگر شگفتی های این شهر بروید ادامه جستار ...

  برای باز شدن تارنما آگاهی رسانی شهر سوخته  تلیک  کنید

   


  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : سوخته ,بوده ,مردم ,باستان ,پیدا ,زمین ,باستان شناسان ,همان نژاد ,وجود دارد ,ایران باستان ,وجود آمده ,
  شهر سوخته

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر